קציצות בקר עם כרובית ועגבניות שרי

קציצות בקר עם כרובית ועגבניות שרי צילום: אסי רוזיצנר
קציצות בקר עם כרובית ועגבניות שרי צילום: אסי רוזיצנר

שדות המושב שלנו שופעים כרוביות, זה מחזה נפלא ושובה לב של שדות מוריקים שצבעם הופך לטורקיז והם גדולים ומהפנטים.

הכירו את ברק, הוא ומשפחתו מגדלים ומטפחים את שדות הכרובית עליהם אני מספרת לכם, פגשתי אותו בשדותיו והוא סיפר לי רבות על הכרוביות המופלאות והמהפנטות שלו.

את רוב הכרובית במדינתנו מגדלים בשדות אלה. כרובית גדלה באדמה בין 90 ל-150 ימים, בהם היא הופכת לכרובית בוגרת, לבנה ומלאת כל טוב.

הכרובית היא תפרחת אותה עוטפים עלים גדולים, ירוקים ויפים, התפרחת נמצאת במרכז העלים והעלים הסובבים אותה עומדים ומגינים עליה מכל מזיק שירצה לטעום מטעמה העשיר.

ברק ועובדיו מטפחים את הכרוביות לאורך כל תקופת גדילתן, הם משקים אותן, מזינים את האדמה סביבן ובעת הבשלתן כאשר הכרוביות בערך בגודל של תפוז הם מקפלים את אחד העלים הגדולים של הכרוביות על כל שטח פניהן, כך הכרוביות לא “ישתזפו” מהשמש ויישארו לבנות וצחורות כמו שאנחנו אוהבים אותן.

את הכרוביות ניתן למצוא כיום כמעט בכל מטבח, נהוג לאכול אותן מבושלות, טריות, מטוגנות ואפויות. הכרובית היא ירק בעל שפע רחב של ערכים תזונתיים שכל אחד מהם מעניק רבות לגופנו. המינרלים הבולטים בכרובית הם ברזל, סידן ואשלגן שסגולותיהם מגוונות ובעלות משמעות גדולה עבורנו.

הכרובית מכילה נוגדי חמצון רבים שמחזקים את גופנו ומחזקים את מערכת החיסון שלנו. היא עשירה בסיבים תזונתיים רבים אשר תורמים לנו רבות במעברם במערכת העיכול, היות שהם תורמים לתחושת שובע, מאזנים את רמות הסוכרים בדם ומחזקים את דפנות המעי.

את הכרוביות שלנו אני אוהבת לאכול במגוון צורות: החל מכרובית טרייה שאנחנו נהנים לאכול אותה כמו שהיא או בשילוב בסלט הביתי שלנו; כרובית אפויה, שהיא פינוק חלומי עבור כולנו; וכמובן אנחנו מאוד נהנים משילוב של הכרובית בתבשילים הביתיים שלנו.

בחרתי לשתף אתכם במתכון של בית, מתכון שמחבר אותנו לאדמה, מעשיר את תזונתנו ונותן לנו הרבה נחת ושלווה בגוף ובנפש.

סיר הקציצות הזה הוא כוכב אצלנו במטבח, אנחנו אוכלים אותו במגוון רחב של וריאציות. הפעם בחרתי לשתף אתכם באחת שקרובה מאוד לליבי.

בואו נתחיל לבשל סיר מלא באושר…

ברק אלגבי עם הכרוביות שלו בשדותיו, צילום: אסי רוזיצנר

באינסטגרם שלי מחכה לכם סטורי עם כל שלבי ההכנה של הקציצות המדהימות הללו ועוד המון המון המון הפתעות 

למעבר לפרופיל האינסטגרם שלי לחצו כאן 

קציצות בקר ברוטב צהוב עם כרובית ועגבניות שרי


המתכון בשיתוף אתר הקולינריה FOODY

למעבר למתכון לחצו כאן 

קציצות בקר עם כרובית ועגבניות שרי צילום: אסי רוזיצנר
קציצות בקר עם כרובית ועגבניות שרי צילום: אסי רוזיצנר
כרובית בשדה צילום: אסי רוזיצנר
השארת תגובה